Złoty trójkąt - o czym pamiętać projektując kuchnię?

Kuchnia to serce każdego domu – nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w niewielkiej kawalerce w bloku, czy ogromnej willi poza miastem, zawsze warto zwrócić uwagę na urządzenie kuchni lub przynajmniej aneksu kuchennego, jeśli kuchnia nie stanowi osobnego pomieszczenia. W związku z tym warto zapoznać się z szeregiem porad dotyczących urządzania kuchni. 

Dziś chcielibyśmy pokrótce wytłumaczyć, czym cechuje się złoty trójkąt i dlaczego warto zadbać o jego odpowiednie ułożenie, a także dlaczego warto zainwestować w kuchnie na wymiar. Gdańsk, Gdynia oraz najbliższe okolice to bez wątpienia rejon, w którym znaleźć można fachowców służących zarówno szeregiem porad, jak i ogromnym wsparciem na każdym etapie remontowania lub urządzania kuchni niezależnie od jej wielkości oraz charakterystyki.

Zasada złotego trójkąta – o co w niej chodzi?

Jak sama nazwa mówi, powinniśmy wyobrazić sobie trójkąt i skupić się na jego wierzchołkach, które są głównymi punktami kuchni. Mowa tutaj rzecz jasna o lodówce, kuchence (lub zestawie płyta indukcyjna + piekarnik) oraz zlewozmywaku. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że są to elementy wyposażenia kuchni, których nie może zabraknąć w jakimkolwiek pomieszczeniu tego rodzaju, niezależnie od tego, czy znajduje się w bloku, czy ogromnej willi. Są to elementy, z których korzystamy najczęściej w trakcie codziennego funkcjonowania – w zasadzie bez ich obecności pomieszczenie to nie mogłoby się nazywać kuchnią. W związku z tym warto zadbać o odpowiednie ułożenie tych elementów oraz ich pewnego rodzaju symbiozę. Dobrze jest zatroszczyć się o to, aby znajdowały się od siebie w odpowiedniej, niezbyt dużej i niezbyt małej odległości. 

Najbardziej optymalną wersją wydarzeń są te trzy elementy ułożone w formie trójkąta (stąd nazwa “złoty trójkąt”, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że zasada ta ze względów praktycznych i logistycznych nie jest w stanie sprawdzić się w niewielkich kuchniach lub kiedy mowa o aneksie kuchennym w kawalerce. Wtedy jednak musimy pamiętać o określonej kolejności ustawienia elementów względem wejścia, a mianowicie: najpierw lodówka, później zlewozmywak, a na końcu kuchenka lub płyta z piekarnikiem. 

W ten sposób kuchnia będzie charakteryzować się doskonałą harmonią, a co za tym idzie, także ogólnym komfortem w trakcie codziennego funkcjonowania; szczególnie jeśli jesteś osobą, która bardzo lubi przebywać w kuchni i przyrządzać różnorakie potrawy. 

Na jakie meble zdecydować się podczas urządzania kuchni?

Oczywiście na samym początku trzeba zaznaczyć pewien truizm dotyczący tego, że ile jest osób, tyle też jest gustów. Jest to prawda znana nam wszystkim. Na szczęście branża meblowa obecnie na tyle się rozwinęła, że każdy, nawet najbardziej wybredny człowiek mający w perspektywie remont kuchni, znajdzie rozwiązania idealne dla siebie. 

Aby łatwiej dopasować do siebie poszczególne elementy tego pomieszczenia, dobrze będzie zdecydować się na rozwiązanie, jakim są kuchnie na wymiar. Gdańsk to miasto, w którym takie usługi cieszą się ogromnym powodzeniem i popularnością, w związku z czym można śmiało zaopatrzyć się w meble na wymiar w bardzo okazyjnej cenie. Przy wyborze fachowców, którzy się tego podejmą, warto jednakowoż postawić na rozwagę oraz rozsądek – warto bowiem pamiętać, że szeroko pojęty rynek usług meblowych jest na tyle obszerny, że łatwo jest rozczarować się jakością usług oferowanych przez daną firmę. 

W związku z tym najlepszym pomysłem jest skierowanie się po pomoc do ekspertów, którzy cieszą się ogromną renomą na rynku, a o ich jakości świadczonych usług świadczą liczne opinie zadowolonych klientów. Aby meble na wymiar były najwyższej jakości, wszelkie szczegóły muszą zostać doskonale zorganizowane i przypilnowane, a materiały oraz wymiary odpowiednio dobrane do potrzeb oraz oczekiwań użytkowników, a także charakterystyki kuchni, którą należy urządzić – warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że różne rodzaje tego pomieszczenia rządzą się innymi prawami. 

Meble kuchenne na wymiar – zalety

Dlaczego warto nie tylko stosować się do zasady złotego trójkąta, ale również zainwestować w meble kuchenne na wymiar? Przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z rozwiązaniem na tyle funkcjonalnym i uniwersalnym, że mogą być one dopasowane do każdego rodzaju kuchni niezależnie od wielkości oraz stylu. 

Odpowiedni fachowiec dopasuje odpowiednie wymiary oraz z najwyższej jakości materiałów stworzy wytrzymałe meble, które będą służyć przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielkim aneksem kuchennym w kawalerce, czy też wielką kuchnią w ogromnym domu, meble na wymiar to doskonały pomysł. 

Oczywiście ta inwestycja wiąże się z nieco większymi kosztami, ale warto zdawać sobie sprawę, że mówimy tutaj o ogromnej opłacalności oraz bardzo wysokim współczynniku ceny do jakości. W związku z tym polecamy, aby zaopatrzyć się w doskonałe meble na wymiar tworzone przez fachowców.