Meble kuchenne na wymiar?
Zestawienie trendów aranżacji kuchni 2021.

Meble kuchenne na wymiar? Zestawienie trendów aranżacji kuchni 2021

Kuchnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby była miejscem przede wszystkim funkcjonalnym. Nikt nie ma jednak wątpliwości co do tego, że musi być ona również po prostu estetyczna, by przebywanie w niej było dla nas czystą przyjemnością. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy coraz chętniej właśnie w kuchni spędzamy nasz czas wolny, a nawet przyjmujemy w niej naszych gości. Na jakie trendy w aranżacji wnętrz warto zatem zwrócić uwagę w 2021 roku?

Solidne kuchnie na wymiar – Gdańsk

W tym roku coraz większy nacisk kładzie się na rozwiązania, które pozwalają użytkownikom dopasować projekt kuchni do ich potrzeb i oczekiwań. Dlatego niezależnie od tego, czy naszym miejscem zamieszkania jest Warszawa, Kraków czy Gdańsk meble na wymiar powinny być naszym priorytetem. Choć jest to często dość duża inwestycja, warto się na nią zdecydować, aby zyskać komfortową przestrzeń, w której każdy metr kwadratowy zostanie dobrze wykorzystany.

Gładkie, matowe i kolorowe meble kuchenne – Gdańsk

W 2021 roku odchodzimy od błyszczących frontów na rzecz matowego wykończenia, które sprawdzi się w kuchni zaaranżowanej w niemal każdym stylu. Gładkie meble nie muszą być jednak nudne, gdyż w trendach na ten sezon zdecydowanie należy zwrócić uwagę na możliwość zastosowania mniej oczywistych, nasyconych kolorów. Bordowe, granatowe albo zielone fronty mebli to prawdziwe hity. A jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować się na jeden kolor z powodzeniem możemy zaprojektować też kuchnię dwukolorową.

Elegancki i praktyczny minimalizm

Odwiedzając znajdujący się w jakimkolwiek mieście, takim jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk sklep meblowy zwróćmy uwagę na minimalistyczne i funkcjonalne elementy wystroju. Zamiast dużej liczby ozdób, również w postaci frezów na meblach czy pokaźnych uchwytów, postawmy na mniej rzucające się w oczy rozwiązania, takie jak systemy bezdotykowego otwierania szafek albo uchwytu w postaci wyprofilowanych zagłębień w krawędziach drzwiczek.

Naturalne materiały

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, osobom projektującym kuchnie Gdańsk, Poznań i każde inne miasto z pewnością może zaoferować usługi dobrych firm zajmujących się produkcją mebli na wymiar. Warto więc skorzystać z nich skorzystać i zdecydować się na wykonanie wyposażenia naszej kuchni z naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Oprócz tego, że pięknie wyglądają i są modne w tym roku, meble i blaty wykonane z tych materiałów są też po prostu solidne i trwałe.

Otwarta przestrzeń

Miłośnicy otwartych przestrzeni już od kilku lat z chęcią łączą ze sobą salon i kuchnię, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Jednym z bardzo funkcjonalnych elementów takich przestrzeni jest też oczywiście wyspa, która oddziela od siebie kuchnię i salon, ale pełni przy tym również funkcję dodatkowego blatu i stolika. Na wyspę można się także zdecydować w zamkniętych kuchniach pod warunkiem, że są one po prostu duże.