Szafy na wymiar - funkcjonalne rozwiązania
dla każdego wnętrza.

Szafy wnękowe na wymiar powoli, za to sukcesywnie wypierają swoje wolnostojące odpowiedniki. Nic dziwnego, takie rozwiązanie jest przecież nie tylko niezwykle estetyczne, ale i wybitnie funkcjonalne. Tę cechę docenią przede wszystkim osoby użytkujące mieszkanie o niewielkim metrażu, ale nie tylko one. W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szafy na wymiar?

Szafy przesuwne na wymiar – forma dostosowana do potrzeb

Projektowanie szafy na wymiar zawsze uwzględnia indywidualne wymogi użytkownika. W praktyce sprawia to, że dostępna przestrzeń jest wykorzystywana w sposób optymalny, a mebel jest całkowicie dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że zarówno przestrzeń wewnątrz szafy, jak i jej zewnętrzną część, można aranżować niemal dowolnie.

Praktyczne półki, szuflady, poprzeczki i znacznie bardziej rozbudowane systemy zagospodarowania wnętrza – każdy z tych elementów znacząco zwiększa komfort korzystania z mebla. Lustro na zewnętrznej części przesuwnych drzwi (pokrywające całą ich powierzchnię lub tylko jej fragment) to nie tylko element praktyczny na co dzień, ale także ciekawy dodatek do aranżacji pomieszczenia, zwłaszcza małego, któremu lustrzana tafla może dodać kilka optycznych centymetrów.

Projekt szafy na wymiar zawsze uwzględnia specyfikę pomieszczenia

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szafy na wymiar? W każdym, ale w niektórych wnętrzach obecność takiego mebla jest wyjątkowo pożądana. Szafy na wymiar do przedpokoju idealnie sprawdzają się w wąskim, niezbyt ustawnym pomieszczeniu przechodnim o niewielkim metrażu. Szafy do sypialni na wymiar pozwalają zagospodarować przestrzeń, dla której teoretycznie trudno jest znaleźć użyteczną funkcję. Mowa o wszelkich załamaniach, spadkach i skosach. Tworzona na wymiar szafa przesuwna jest też nieodłącznym elementem każdej garderoby. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie przed montażem szafy na wymiar także w innych wnętrzach, jak choćby w salonie. Taki mebel okaże się tez niezwykle użyteczny w przestrzeni biurowej.

Biały regał w zabudowie