Jak dobrać meble do swoich potrzeb?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że meble na wymiar są znakomitym rozwiązaniem niezależnie od tego, jakiego rodzaju wnętrzem dysponujesz. Oczywiście najbardziej zadowoleni z tej opcji będą osoby, które dysponują niewielkim, mało przestronnym mieszkaniem. Wynika to z tego, że meble na wymiar można dopasować do nawet najbardziej niesprzyjających i niekomfortowych wnętrz. Doskonale sprawdzają się w kawalerkach i niewielkich, dwupokojowych mieszkaniach, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się na takowe nawet wtedy, kiedy dysponujemy ogromną willą o powierzchni stadionu piłkarskiego. Zanim jednak zdecydujemy się na meble na wymiar, warto zapoznać się z kilkoma poradami, które z pewnością pomogą przy wyborze i dopasowaniu poszczególnych elementów.

Meble na wymiar – zaufaj specjalistom

Przede wszystkim należy wybrać firmę, która zajmuje się meblami na wymiar. Oczywiście najbardziej godne zaufania są przedsiębiorstwa, które mają na koncie już mnóstwo realizacji, a większość z nich trafia w nasze gusta. Dobrze bazować także na opiniach przeczytanych w internecie oraz poleceniach znajomych – jest to bardzo dobre źródło wiedzy na temat jakości poszczególnych usług. Pamiętajmy, że meble na wymiar kosztują bardzo dużo, znacznie więcej od gotowców, w związku z czym inwestycja musi być rozsądna. Dlatego warto powierzyć sprawę fachowcom. 

Meble na wymiar – funkcjonalność

Szczególnie w mniejszych wnętrzach liczy się optymalne zagospodarowanie przestrzeni, a co za tym idzie, również funkcjonalność mebli na wymiar. Warto przyłożyć do tego ogromną wagę. Kiedy mamy do czynienia ze specjalistami, dla których profesjonalne meble na wymiar to chleb powszedni, warto podzielić się z nimi swoimi oczekiwaniami oraz wymaganiami dotyczącymi danych elementów wyposażenia wnętrza. Doświadczenie producentów takich mebli jest niezwykle ważne, ponieważ to dzięki niemu będą mogli oni doradzić w zakresie zastosowania nowatorskich, lecz sprawdzonych rozwiązań.

Meble na wymiar – wygląd

Nie można zapomnieć jednak również o kwestiach estetycznych. Jasne, że funkcjonalność powinna być priorytetem, jednakowoż to, jak meble na wymiar komponują się z resztą pomieszczenia, również jest bardzo istotne. Na szczęście specjaliści będą w stanie określić, jakiego rodzaju meble na wymiar pasować będą na przykład do koloru ścian czy układu pokoju – warto pamiętać, że my również mamy wpływ na kolorystykę czy też dobór materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. 

Meble na wymiar – czy warto?

Najwięksi sceptycy powiedzą, że meble na wymiar są kompletnie nieopłacalne. Nie możemy jednak się z nimi zgodzić. Owszem, cena, jaką musimy zapłacić za komplet mebli, znacznie przewyższa gotowe produkty z hipermarketu czy sklepu meblowego, ale koszty są nam bardzo szybko wynagradzane za pośrednictwem kilku czynników. Przede wszystkim jest to funkcjonalność danego zestawu oraz jego wygląd; ponadto meble na wymiar są z reguły znacznie bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie, posłużą nam nawet przez dziesiątki lat. Dlatego jest to inwestycja ze wszech miar opłacalna, którą serdecznie polecamy. Meble na wymiar sprawdzą się w każdego rodzaju wnętrzach, choć z pewnością posiadacze kawalerek czy niewielkich mieszkań w bloku będą szczególnie zadowoleni z funkcjonalności tego rozwiązania. 

Wyjątkowa szafka w minimalistycznym wnętrzu
Dizajnerski fotel i plakat Gdynia Ryszard Kaja w nowoczesnym wnętrzu w Garden Gates
Wisząca szafka i plakat Gdynia Ryszarda Kaja