Meble łazienkowe na wymiar,
czyli mariaż jakości i funkcjonalności.

Łazienka jest niezwykle wymagająca w kwestii aranżacji. Nie jest bowiem łatwo zapewnić funkcjonalne rozwiązania w ograniczonej przestrzeni, a jeżeli dodamy do tego panujące w pomieszczeniu warunki, przyjdzie nam zmierzyć się z naprawdę trudnym zadaniem. Jakie meble do łazienki warto wybrać?

Od wyposażenia łazienki oczekujemy, że będzie służyć nam przez wiele lat, zapewniając przez ten czas funkcjonalne rozwiązania i zachowując swój atrakcyjny wygląd. Jednocześnie pragniemy zachować ergonomię pomieszczenia, a nie jest to łatwe, gdy dysponujemy wyraźnie ograniczoną powierzchnią. Rozwiązaniem tego problemu okażą się meble łazienkowe na wymiar.

Rozwiązania szyte na miarę potrzeb

Kupując gotowe zestawy, rezygnujemy z komfortu dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb, a zaczynamy dostosowywać potrzeby do posiadanego wyposażenia. Nie tędy droga. Chcąc cieszyć się maksymalnym komfortem, nie obejdzie się bez wdrożenia w życie własnej koncepcji, a to umożliwi nam zamówienie mebli na wymiar. Najlepiej bezpośrednio u producenta, który wysłucha naszych pomysłów, zrozumie je i sprawi, że przeistoczą się w produkt w 100 procentach dostosowany do naszych oczekiwań. Szafki łazienkowe do zabudowy, konsola zakrywająca pralkę (bo ten element wyposażenia łazienki można śmiało zabudować, pod warunkiem, że nie będzie to przeszkadzać w odprowadzaniu ciepła, a samo urządzenie będzie idealnie wypoziomowane) i umieszczone nad nią schowki, praktyczne półki – nawet mała łazienka może być funkcjonalna.

Jak zadbać o nowe meble?

Wilgoć, środki chemiczne i wysoka temperatura to coś, czego meble nie lubią najbardziej. Jak uchronić je przed tymi czynnikami? Najlepiej wybrać takie, które zostały wykonane z odpowiedniego drewna, zaimpregnowane i zabezpieczone specjalną powłoką. Takie rozwiązania gwarantują, że przez wiele lat wyposażenie łazienki będzie wyglądać jak nowe. Mimo to warto wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać, niż naprawiać. Dobrym pomysłem będzie zakup pochłaniacza wilgoci, który skutecznie osuszy powietrze w pomieszczeniu. Chcesz dodatkowo zabezpieczyć meble? Użyj specjalnego oleju do impregnacji, lakieru akrylowego lub wodoodpornej farby. Kupując meble u producenta zyskasz gwarancję, że przy zakupie otrzymasz rzetelne informacje na temat możliwych do zastosowania środków ochronnych (różne gatunki drewna wymagają różnych rozwiązań).

Duże lustro w jasnej łazience, a w tle kabina prysznicowa z srebrną deszczownicą
Minimalistyczna i stylowa szafka łazienkowa w zabudowie