5 patentów na przechowywanie w małym mieszkaniu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że mieszkanie w bloku rządzi się swoimi prawami. Szczególnie teraz – wedle licznych badań rynku, na jednego Polaka przypada coraz mniejsza powierzchnia wyrażona w metrach kwadratowych. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można przechowywać swoje rzeczy w taki sposób, żeby nie wiązało się to z koniecznością posiadania nieustannego bałaganu. Mogą w tym pomóc pewne patenty, takie jak między innymi szafy na wymiar (Gdańsk), meble wielofunkcyjne czy inne nietuzinkowe porady. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Pomysły na zagospodarowanie łazienki i kuchni

Bardzo dużo rzeczy znaleźć można z pewnością w łazienkach oraz kuchniach. Mówimy tutaj o przedmiotach, z których korzystamy w dużej mierze regularnie, ale też o tych, które być może przydadzą się kiedyś. Aby wszystkie je pomieścić, ale jednocześnie mieć do nich względnie łatwy dostęp, warto zastanowić się nad pionowym zagospodarowaniem przestrzeni w taki sposób, aby większość część ścian zajmowały szafy (na wymiar są najlepszym pomysłem) lub inne meble służące do przechowywania. Patentów w tej kwestii jest mnóstwo, ale najważniejsze jest, aby wszelkie tego typu meble były możliwie jak najbardziej pojemne. Funkcjonalności dodają takie dodatki, jak liczne schowki czy organizery, które mogą znajdować się w szufladach.

Meble wielofunkcyjne

Tutaj ponownie mamy do czynienia z niezwykle obszernym wyborem. Meble wielofunkcyjne można dostać obecnie w praktycznie każdym sklepie meblowym. Oferta jest tak duża, ponieważ producenci doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb, jakie mają osoby mieszkające w coraz mniejszych wnętrzach. Meble wielofunkcyjne to doskonały sposób na zaoszczędzenie znacznej ilości przestrzeni, a także przechowywania rzeczy. Weźmy na przykład kanapę, która w swoim boku ma zamontowane regały, czy chociażby biurko połączone z łóżkiem. Tego typu rozwiązań można znaleźć obecnie całą masę.

Szafy na wymiar (Gdańsk)

Przejdźmy do przechowywania ubrań. Oczywiście można bez problemu zaopatrzyć się we względnie tanią gotową szafę z hipermarketu budowlanego lub sklepu meblowego, ale znacznie lepszym rozwiązaniem będą szafy na wymiar. Gdańsk oraz okolice to rejon, w którym bez problemu znajdziemy fachowców, którzy prężnie działają w tej branży. Szafy na wymiar Gdańsk pomogą zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca, a przy tym gwarantują możliwość dopasowania do nawet najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych potrzeb każdego. Szafy na wymiar są nieco droższe od gotowych, ale jest to z pewnością opłacalna inwestycja, która zwróci się z nawiązką znacznie podniesionym poziomem wygody codziennego funkcjonowania. 

Zabudowa wnęk

Skoro już poruszyliśmy ten niebywale ciekawy temat, jakim są szafy na wymiar (Gdańsk), nie sposób nie wspomnieć także o kuszącej możliwości zabudowania wszelkich wnęk, jakie znajdują się w naszym domu. Bardzo często są one na tyle niewymierne, że nie do końca wiadomo, co w zasadzie z nimi zrobić, więc ich zabudowanie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W ten sposób uzyskamy praktycznie “darmową” szafkę lub regał. Zdecydowanie warto rozważyć ten pomysł, szczególnie w najmniejszych mieszkaniach. 

Drzwi przesuwne

Choć na co dzień nie zwracamy na to przesadnie dużej uwagi, to nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że w najmniejszych mieszkaniach drzwi bywają sporym problemem – a konkretniej kąt ich rozwarcia i fakt, że mogą zahaczać o różnorakie przedmioty czy meble. Dlatego warto zastanowić się nad drzwiami przesuwnymi, które są w stanie zniwelować wszelkie niedogodności związane z tradycyjnymi drzwiami. Dzięki temu będziemy mieć o wiele więcej miejsca do wykorzystania.

Przedpokój z szafą na wymiar z meblami z ciemnego drewna
Detal pięknej granatowej kanapy